O Fiszerowej

Fiszerowa, to autorska biżuteria Izy Kozłowskiej.

Od wielu lat, z niesłabnącym entuzjazmem i wielką przyjemnością, Iza tworzy szalenie kobiecą biżuterię z bardzo różnorodnych materiałów i o zróżnicowanym charakterze.

Droga Izy do Fiszerowej była dość kręta. Skończyła Liceum Medyczne i studia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Jednak dopiero przypadkowe spotkanie z twórcami biżuterii, sprawiło, że znalazła swoje miejsce i sposób na życie. Podstaw jubilerstwa Iza uczyła się w Wytwórni Antidotum pod okiem Piotra Małysza.

O swojej pracy Iza mów:

Dziś nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić w życiu coś innego. Patrzenie jak z pojedynczych kamieni i korali powstają nowe formy to wielka radość. Uwielbiam momenty zaskoczenia, gdy niepozorny kamień pod wpływem kilku drobnych zabiegów nabiera piękna, szlachetności i zaczyna "żyć" w naszyjniku czy bransolecie.

Lubię eksperymenty i niebanalne połączenia. W moich pracach formy chropowate i matowe kontrastują z czystością i nieskazitelnością kryształów. Bogactwo prawdziwego Murano przeciwstawiam zimnym skałom. Surowość drewna łagodzę szlachetnością srebra. I jeszcze ceramika i porcelana, których zastosowanie często jest postawieniem przysłowiowej kropki nad "i".

Moje prace kieruję do kobiet dojrzałych, takich jak ja: odważnych, nowoczesnych, ceniących naturalne piękno i urok detalu.

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Iza Kozłowska (Fiszerowa)