Jak wybrać biżuterię na urodzinowy prezent?

Jak wybrać biżuterię na urodzinowy prezent?

Gustowna bransoletka czy modny naszyjnik są jednymi z uniwersalnych pomysłów na prezent, które spotykają się z dużym entuzjazmem i ogromną radością ze strony większości solenizantek. Co więcej, oryginalna biżuteria może stanowić bardzo osobisty upominek, przypominający o bliskiej osobie lub osobach, które go podarowały. Na co zwrócić uwagę, by biżuteria okazała się trafiona i przypadła do gustu mamie, żonie, dziewczynie, siostrze czy przyjaciółce?

Oryginalna biżuteria łączy w sobie wszystko to, co charakteryzuje najlepsze prezenty – jest jednocześnie użyteczna i bardzo osobista. Taki upominek to coś znacznie więcej niż kolejny świecznik, kalendarz czy domowe sprzęty. Jeśli zostanie dobrze dobrana do stylu i osobowości przyszłej właścicielki, z pewnością wywoła u niej wiele pozytywnych emocji.

Biżuteria handmade – sposób, by pokazać, że bliska osoba jest dla nas wyjątkowa

Biżuteryjne dodatki produkowane maszynowo mogą być piękne i gustowne, jednak czasem brakuje im wyjątkowości i duszy, które wyróżniają biżuterię handmade. Co więcej, bransoletkę czy naszyjnik z sieciówki może mieć każdy. Natomiast biżuteria handmade powstaje w pojedynczych egzemplarzach lub w bardzo krótkich seriach, dzięki czemu prezentuje się bardzo oryginalnie, a właścicielkom daje poczucie, że noszą na sobie coś naprawdę wyjątkowego. To właśnie dlatego sprawdza się jako osobisty i nietuzinkowy prezent.

Biżuteria z kamieni i metali szlachetnych

Na świecie istnieje tyle samo zagorzałych zwolenniczek żółtego złota, co srebra i białego złota. Pierwszą rzeczą, jaką warto zrobić wybierając prezent, jest określenie, do której z tych dwóch grup należy solenizantka. Jeśli nosi ona zarówno srebro, jak i złoto, masz ułatwione zadanie – ostateczna decyzja zależy tak naprawdę tylko od Ciebie.

W sytuacji, kiedy budżet na urodzinowy prezent na to pozwala, zaleca się, by kupić oryginalną biżuterię ze srebra, złota lub pozłacanego srebra. Dlaczego metale szlachetne są tak istotne? Tańsze materiały na oprawę, takie jak nikiel, mosiądz czy stal są metalami nieszlachetnymi, które często powodują uczulenia, zwłaszcza przy skórze wrażliwej. Dzieje się tak nie tylko w przypadku kolczyków – bolesne wysypki i drobne rany mogą powodować również bransoletki, naszyjniki i pierścionki. Niefortunny prezent, powodujący podrażnienia, zamiast dopełniać codzienne lub wyjściowe kreacje solenizantki, prawdopodobnie będzie kurzyć się w szufladzie – nawet jeśli będzie piękny i nietuzinkowy.

Bransoletka, naszyjnik czy kolczyki?

Zastanawiasz się, jaki dodatek wybrać dla bliskiej Ci osoby? Zakup kolczyków okazuje się najbardziej ryzykowny, ale jeśli projekt będzie trafiony, z pewnością spowoduje dużą radość. Trzeba jednak podkreślić, że kolczyki pod wieloma względami przypominają makijaż czy okulary – mają bowiem duży wpływ na wygląd, bo podkreślają rysy twarzy. Z drugiej strony nie każda kobieta ma przekłute uszy. Jeśli nie masz pewności czy solenizantka nosi ozdoby w uszach, zdecydowanie bezpieczniej będzie postawić na bransoletkę lub naszyjnik. Tutaj należy się zastanowić czy przyszła właścicielka gustuje w oryginalnej i nietypowej biżuterii, czy też w klasycznym designie. Ponadto warto wybrać biżuterię, która wyeksponuje atuty sylwetki i zatuszuje jej słabsze strony (więcej na ten temat w kolejnym artykule).

A może komplet oryginalnej biżuterii?

Dobrze dobrany komplet nietypowej biżuterii wywoła podwójną radość jubilatki, a ponadto jest doskonałym pomysłem, jeśli w niedalekiej przyszłości szykują się kolejne okazje. Jeśli bransoletka czy naszyjnik przypadnie do gustu nowej właścicielce, masz już gotowy pomysł na prezent z okazji najbliższych świąt – wystarczy dokupić brakujący element. Zestaw będzie również dobrą propozycją na prezent od kilku osób. Czasem bywa tak, że na upominek składa się kilku członków rodziny czy bliskich przyjaciół, a większy budżet daje sposobność do zakupu całego kompletu pięknej, oryginalnej biżuterii.

Poszukujesz nietypowej biżuterii na prezent dla bliskiej Ci osoby? Zapoznaj się z propozycjami w naszym sklepie z biżuterią lub skorzystaj z zakładki „Indywidualne zamówienia”.